mmsiz

اشتراک گذاشته شده با :

مشاوره

روش های برتر مشاوره ازدواج
روش های برتر مشاوره ازدواج

۱٫ روش گاتمن

روش مشاوره زوجین گاتمن سابقه ای بیش از سه دهه پژوهش و تمرین در مجموعه های کلینیکی با بیش از ۳ هزار زوج مورد بررسی دارد. روش گاتمن از تکنیک های مشاوره زوجین برای افزایش احساس، نزدیکی و احترام استفاده می کند. این تکنیک ها به شما کمک می کنند تا زمانی که حس می کنید در یک تگنا قرار گرفته اید، دعوا و مشاجره را حل کنید.

شما و فرد مقابلتان یاد می گیرید تا همدیگر را درک کرده و بفهمید و در مورد مسائل و مشکلات با آرامش به بحث بپردازید. روش گاتمن در مشاوره زوج ها، نشان می دهد که چگونه نقشه های عشق را بسازید که به شما کمک می کند تا با به نقشه درآوردن نگرانی ها، استرس ها، تفریحات، امیدها و تاریخچه ی او، در مورد دنیای روانشناختی فرد مقابلتان یاد بگیرید.

علاقه و تحسین با توصیف احترام و تقدیر از همدیگر تقویت می شود. این روشی از مشاوره زوجین است که به شما اجازه می دهد تا نیازهای خود را بیان کنید و بر مدیریت دعوا بیش از حل دعوا تاکید دارد. شما و فرد مقابلتان یاد می گیرید که صادقانه در مورد انگیزه ها و اعتقاداتتان صحبت کنبد.

صداقت و تعهد در یک رابطه بلند مدت و مادام العمر در این شیوه تقویت می شوند.

9 تکنیک برتر در مشاوره ازدواج بر اساس جدیدترین روشهای روانشناسی

۲٫ روایت درمانی

یکی از تکنیک های مشاوره زوجین، روایت درمانی است، که به دنبال جدا کردن مساله از فرد با استخراج مسائل مد نظر است.

درمانگر از شما خواهد خواست که مسائل و مشکلات خود را بصورت روایی تعریف کنید و سپس به شما کمک خواهد کرد که بخش های منفی از داستان را بازنویسی کنید.

با مشخص شدن مساله ای که خود فرد تشخیص نمی دهد اما چیزی است که فرد با آن درگیر می باشد، شما دید جدیدی به موقعیت خود خواهید داشت. روایت درمانی به شما کمک می کند تا به مساله از زوایای مختلف نگاه کنید:

زاویه فرهنگی،

سیاسی و اجتماعی.

با بیان مسائل منفی در یک شیوه روایی،

شما در داستان زندگی خود نقش پویایی خواهید داشت.

این پویایی قابلیت تغییر داستان را دارد. روایت درمانی به شما کمک می کند تا گذشته را کشف کرده و بخش های منفی را روشن سازید در حالی که اگر این رخ نمیداد مخفی باقی می ماندند. با کشف مفاهیم و رفتارها، شما به بینشی از حقایق دست خواهید یافت که شما و فرد مقابلتان را دچار مشکل می کرده اند.

بدین ترتیب، روش های جدیدی برای برخورد با مشکلاتتان بخصوص با بازنویسی روایت رابطه تان، پیدا خواهید کرد.

ادامه در سایت مشاورانه مشاوره ازدواج به همراه فایل صوتی

مشاوره زناشویی و بهبود کیفیت زندگی

این فایل صوتی توسط مرکز مشاوره ستاره تهیه شده است

مشاوره زناشویی و بهبود کیفیت زندگی

مشاوره زناشویی یا مشاوره جنسی به منظور رفع مشکلات جنسی و بهبود رابطه زن و شوهر می باشد. این نوع مشاوره با دو رویکرد حل مشکل جنسی از طریق آموزش زوجین و درمان مشکل جنسی از طریق ورزش، دارو و یا تکنیک RP به درمان افراد می پردازد.

در صورت عدم مشکل جنسی و مشکل در ارتباط با همسر به مشاوره خانواده مراجعه کنید. این مطلب در خصوص مشاوره جنسی زن و مرد می باشد و سعی در حل مشکلات جنسی زوجین دارد.

همه زوج ها ممکن است در زمان خاصی انرژی لازم برای رابطه جنسی منظم را نداشته باشند. اما اگر این امر تبدیل به عادت شده است و دوست دارید زندگی جنسی خود را سر و سامان بدهید، رابطه درمانی یا مشاور زناشویی می تواند به شما کمک کنند. 

طبیعی است که خواهان رابطه جنسی رضایت بخش با شریک زندگی خود باشید، بعضی اوقات دلایل خاصی برای مشکلاتی که تجربه می کنید وجود دارد. از این موضوع خجالت نکشید و درخواست کمک کنید.

مشاوره زناشویی و بهبود کیفیت زندگی

مشاوره زناشویی چیست؟

 رابطه عاشقانه می تواند به شما در بهبود صمیمیت جسمی کمک کند علاوه بر این حل مشکلات جسمی نیز می تواند به شما کمک کند. 

متخصصین رابطه جنسی هزاران نفر را مانند شما می بینند. همکاری با متخصص جنسی به شما کمک می کند تا مشکلات خود را حل کنید و راهی برای پیشبرد رابطه خود پیدا کنید.

در رابطه جنسی درمانی چه انتظاری می توان داشت؟

پس از قرار ملاقات با مشاور زناشویی مرکز مشاوره ستاره، شما توسط متخصص روان درمان دیده می شوید که به توضیحات شما در مورد مشکلتان گوش فرا می دهد و اطلاعات لازم را برای تشخیص مشکل و درمان شما جمع آوری می کند. 

همچنین در مورد جلسات درمان و هزینه های آن نیز صحبت خواهید کرد. 


برگرفته از مشاوره زناشویی